subskrypcja textylny.blox.pl

Twój email

dodaj usuń

Blog > Komentarze do wpisu
Co po gimnazjum?

 

moda, fashion, trendy, tendencje, historia ubioru, design, firmy odzieżowe, projektanci, szkoły projektowania odzieży, politechnika łódzka, london college of fashion, materiałoznawstwo odzieżowe, maszynoznawstwo odzieżowe, szycie, robótki ręczne, tkaniny, tekstylia, dodatki, włókiennictwo, historia mody, odzież, ubiór

 

Ten artykuł będzie poświęcony kierowaniu swoją edukacją i przyszlością przez młodych ludzi po liceum, ktorzy są zainteresowani ciuchami, projektowaniem, szyciem, konstrukcją ubrań, materiałami itd. Artykuł dla tych , ktorzy chcą związac swoją przyszłośc z branżą odzieżową, ale nie wiedzą co wybrać i w czym dokładnie będą się dobrze czuć. A więc tak:

a. Technikum odzieżowe.

Jeżeli jesteś jeszcze w gimnazjum a myślisz już o swojej przyszłości i chcesz ją związać z odzieżą, możesz wybrać technikum odzieżowe. W każdym większym mieście jest takie technikum. Wiedza z technikum umożliwi ci zaprojektowanie i narysowanie projektu odzieżowego. Na podstawie rysunku będziesz umieć skonstruować dany wyrób na dużym arkuszu papieru w skali 1:1. Będziesz umieć również uszyć ten projekt od samego początku do końca. Ale przede wszystkim technikum pozwala na pracę w zakładzie odzieżowym i to nie jako szwaczka (chyba że skończysz technikum z miernym wynikiem), ale w pracowniach przygotowania produkcji, czyli planowanie produkcji, wytwarzanie wzorów odzieży, przygotowanie rozkładu szablonów na tkaninie, nadzorowanie pracy szwaczek,kontrola jakości wyrobu itd. Mimo ze dla gimnazjalistów brzmi to może zagadkowo, to sądzę że technikum to dobra szkoła i nie pozostawi nikogo bez pracy, bo przemysł odzieżowy rozwija się i są dla niego pozytywne perspektywy. Poza tym, technikum kończy się maturą i zawsze można kontynuować swoją edukację na innych studiach mając jednocześnie zawód.

b. Technikum włókiennicze.

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI-Technikum włókienniczych wyrobów dekoracyjnych

ŻAGAŃ - Technikum włókiennicze

c. Licea o profilu: kreaowanie ubioru

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

LUBLIN

WROCŁAW (Społeczne Liceum Ogólnokształcące)

 

 


 

 

 

piątek, 09 lutego 2007, lemonna

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
jgn
2007/02/11 13:33:35
fajny blog. myślę, że to powinno Cię zainteresować:

Vintage Fashion Guild
-
lemonna
2007/02/11 13:54:58
dzięks, rzeczywiście ciekawy link
-
Gość: , *.abhsia.telus.net
2007/08/17 12:54:28
8TEZa6 you?ve site got! nice Hey, ,
-
Gość: , *.abhsia.telus.net
2007/08/17 12:54:38
8TEZa6 you?ve site got! nice Hey, ,