subskrypcja textylny.blox.pl

Twój email

dodaj usuń

Blog > Komentarze do wpisu
Recycyling Art, Recycling... Future?

recycling fashion design projektowanie odzieży ubiór odzież trendy

Myślę że ludzie po części mają już dość extrawagancji i show-offu w ubiorze. Czuję, że tendencją na najbliższe dziesięciolecie będzie moda recycling, czyli ponowne używanie, przerabianie surowców, udoskonalanie i upiększanie. Jest to nie tylko sztuka w tym momencie, ale również hołd dla natury i środowiska. Narazie co prawda nie taki wielki, ale im bogatsze społeczeństwo, tym większą wagę przykłada aby to co mają na sobie było eco i friendly.

Tym bardziej jest to sztuką, gdyz recycling pozwala na użycie wszystkich, szokujących surowców w zaskakującym kontekscie. A oto przykład:

Torebka stworzona z metalowycz oczek - otwieraczy od puszek

znaleziona na http://hipandzen.com/

projektowanie odzieży historia ubioru trendy tendencje projektanci szkoły projektowania fashion design

A to torba z reklamowej plandeki:
Więcej takich toreb na: http://ho-lo.pl/

projektowanie odzieży historia ubioru trendy tendencje projektanci szkoły projektowania fashion design

Ciekawe torebki (i nie tylko) upiększane, przetwarzane t-shirty, ciuszki, i inne rzeczy można znaleść na http://recyclingart.prv.pl/ oraz tu: http://www.pakamera.pl/ - Izabela Jędrulak-Mocur. Recycling art - sztuka przetwarzania i przywracania znaczenia przedmiotom. Nowe życie przedmiotów po przejściach .

moda, fashion, trendy, tendencje, historia ubioru, design, firmy odzieżowe, projektanci, szkoły projektowania odzieży, politechnika łódzka, london college of fashion, materiałoznawstwo odzieżowe, maszynoznawstwo odzieżowe, szycie, robótki ręczne, tkaniny, tekstylia, dodatki, włókiennictwo, historia mody, odzież, ubiór

 

 

Prosze a o to przed chwila na http://www.iqons.com znalazlam konkurs na cos zrecyclowanego!! - nie ma do niego bezposrdeniego linku, bo jest we flashu, ale jest od razu na pierwszej stronie a ogloszeniach (announcements). Nagrodą będzie możliwośc sprzedania tego wyrobu w specjalnym butiku on-line.

 

niedziela, 11 lutego 2007, lemonna

Polecane wpisy

  • Modnie i etycznie. Zaangażuj się!

    Nie wiem jak długo już ta strona działa, ale na pewno jest warta propagowania większego niż strona każdego,nawet największego i najbardziej znanego projektanta.

  • Martwe kurtki

    Zbliża się 25 listopada, mało kto kojarzy tą datę z czymkolwiek… A jest to dzień upamiętniający śmierć wielu. Wielu, którzy polegli dla wielkich, wspani

  • Najsłodsze buty pod słońcem.

    Najsłodsze buty pod słońcem to buty firmy Sugar.               www.sugarshoes.com www.cutesyshoes.com  

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
holostudio
2007/02/13 18:31:47
dzięki za link:)
pozdrowienia
-
lemonna
2007/02/13 20:19:26
to co dobre, funkcjonalne i ładne zawsze warte jest szerzenia wiedzy.