subskrypcja textylny.blox.pl

Twój email

dodaj usuń

Blog > Komentarze do wpisu
Homoseksualizm i moda cz. 1

Nie od dziś wiadomo, że homoseksualiści dużą wagę przywiązują do wyglądu, estetyki i mody. Oczywiście, niektórzy będą się kłocić, że zniewieściały gej w maseczkach na twarzy i mówiący o ciuszkach to stereotyp, ale w każdym stereotypie jest trochę prawdy. Dlatego też postanowiłam napisać kilka artykułów o modzie i homoseksualistach, które będą próbą odpowiedzi na pytanie jaką naprawdę rolę dla gejów ma moda, czy opisany stereotyp jest prawdziwy, i czy w ogóle jest coś takiego jak moda gejów.

W dzisiejszym, wstępnym artykule, przedstawię najsłynniejszych gejów w świecie mody - projektantów. Suma sumarum, zebrała się całkiem pokaźna lista znanych osób.

Yves Saint Lauren Yves Saint Laurent urodzony w 1936 roku w swoim dzieciństwie prześladowany był za zniewieściałość. Przyznał się do bycia homoseksualista dopiero w 1991 w wywiadzie dla Figaro.

 

 

 

 

 

valentino Podobnie Valentino (72 lata), miał swój coming out w 2004, w magazynie Vanity Fair. Przyznał się do związku ze swoim długoletnim kochankiem i partnerem biznesowym Giancarlo Giammetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

calvin klein Mimo, że miał żonę i ma córkę, całe życie walczył ze swoją seksualnością. Kontrowersyjne reklamy tworzone na potrzeby marki Calvina Kleina są widoczną fascynacją męskim ciałem.

 

 

 

 

 

 

versace Urodzony w 1946 roku, Gianni Versace nigdy nie ukrywał swoich skłonności. Przez ponad 10 lat żył w związku z modelem, Antonio D'Amico. Przyjaźnił się równiez z Eltonem Johnem, który dedykował mu swoj album The Big Picture w 1997. Gianni został zamordowany w 1997 przez seryjnego zabójcę, Andrew Cunan'a, który niedługo po tym popełnił samobójstwo.

Obecnie imperium modowym Versace zarządza siostra Gianniego, Donatella.

 

 

 

armani W latach 80 AIDS zebrało pokaźne żniwa w świecie mody. Na tą chorobę umarł między innymi partner Armaniego.

 

 

 

 

 

 

jean paul gaultier Jean Paul Gaultier jest również homoseksualistą i się z tym nie kryje. Ten zdolny projektant znany jako enfant terrible francuskiej mody lubi czerpać inspiracje ze streetfashion i popkultury, często też eksperymentował z tradycyjnym pojmowaniem płci w naszym społeczeństwie. Jako modeli zapraszał starszych mężczyzn, grubsze kobiety, wytatuowanych i pokolczykowanych ludzi. Próbował też wprowadzić spódniczkę do mody męskiej. Dobrze układała się też jego współpraca z MAdonna, dla któej zaprojektował słynny gorset ze "stożkowym" biustonoszem oraz zaprojektował ubrania na jej "Confessions Tour".

W 1990 zmarł długoletni partnet Jean'a, co spowodowało u niego depresję i chęć popełnienia samobójstwa.

 

 

 

dolce gabbana Domenico Dolce (1958) i Stefano Gabbana (1962) zostali kochankami we wczesnych latach 80, a wkrótce potem zaczęli tez współpracować na gruncie zawodowym.

 

 

 

 

 

 

tom ford Tom Ford, jeszcze do niedawna tworzący kolekcje dla domu mody Gucci i dla Saint Laurent (do 2004) jest w długim związku (ok 20 lat) z dziennikarzem czasopisma o modzie, Richard'em Buckley'em.

 

 

 

 

 

elexander mc queenNa koniec jeszcze o Alexandrze McQueen. W 2002 poślubił swojego partnera, filmowca Georg'a Forsythe'a na jachcie na Ibizie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej info i projektantach-homoseksualistach na gay.com

Zdjęcia: gay.com

niedziela, 17 czerwca 2007, lemonna

Polecane wpisy

  • Pogo – bo skateboarding to punk.

    Firma Pogo, produkująca deski oraz ubrania, od samej nazwy budzi niepokój. Dla niektórych Pogo kojarzy się z buntem, brutalnością, dzikością. A z czym powinno s

  • Twins

    Kilka lat temu, kiedy pierwszy raz zajrzałam do wylęgarni, od razu wpadły mi w oko zupełnie inne, ciekawe i świeże produkty Twins. Wtedy jeszcze nie wiedziałam,

  • Minge i nowe buty.

    Pani Ewa Minge znana jest na pewno. Czy bardziej znana jest ze swojej "urody", powalających kolekcji, czy ubierania pani Kwaśniewskiej? Dla każdego pe

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2007/06/17 20:21:12
Możliwe, że to wynika z faktu,że homoseksualisci zyją niejako na granicy dwóch seksualnych światów. Łatwiej im spojrzeć chłodnym okiem na kobietę, ale też i cenią sobie bardziej niż heteroseksualni wygląd zewnętrzny mężczyzny. A może heteroseksualni projektanci mody nie wytrzymują kontaktu z taka ilością pięknych kobiet i zostają projektantami samochodów,lub mebli? To mniej wyczerpuje emocjonalnie.
-
2007/06/18 18:26:10
Hmmm... Rzeczywiście długa lista, ale tak to jest już w modzie, że homoseksualiści mają większy gust , smak, obojętnie jak by to nazwać. Fajny pomysł na notke:) Zapraszam do siebie fashionmypassionash.blox.pl
-
lemonna
2007/06/18 20:01:24
dzięki wielkie za komentarz, jednak raczej nie będę odwiedzała twojego bloga, bo w sumie jestem przeciwniczką blogów z prawie samymi fotkami, chyba, że to fotoblog, na którym ludzie umieszczają swoje fotki. poza tym już widziałam gdzieś bloga "fashion my passion" albo "fashion for passion", więc ...

poza tym jest jeszcze wielu projektantów któzy nie zrobili "coming out'u", np. lagerfeld, o którym w następnej notce...