Zakładki:
01. Moda/Trendy/Tendencje - Polska i Zagranica
02. Portale branży odzieżowej - Polska
03. Portale branży odzieżowej - Zagranica
04. Szkoły - Polska
05. Szkoły - Zagranica
06. Sklepy i Firmy
07. Materiałoznawstwo/ Włókiennictwo
08. Historia Ubioru
09. Projektanci
10. Szycie
11. Blogi
12. Różne

subskrypcja textylny.blox.pl

Twój email

dodaj usuń

czwartek, 22 listopada 2007
Martwe kurtki
Zbliża się 25 listopada, mało kto kojarzy tą datę z czymkolwiek… A jest to dzień upamiętniający śmierć wielu. Wielu, którzy polegli dla wielkich, wspaniałomyślnych celów, bez których kobiety byłyby wielce nieszczęśliwe, a mężczyźni bardzo niemęscy – dla celów posiadania futra.

Niestety istnieją jeszcze kobiety, a nawet o dziwo mężczyźni, którzy obnoszenie się futrem uważają ja przejaw snobizmu, wielkich pieniędzy oraz luksusu. Ale na szczęście jest ich coraz mniej. Ale pewnie jeszcze nieraz zobaczymy idąc ulicą szyld „Kuśnierz” a za szybą wypchane liski z oczami z paciorków, futra z norek ze zwisającymi ogonkami, długie do ziemi, aż proszące się żeby ubrała je jakaś sędziwa matrona, krótkie kuse kurteczki z króliczków dla panienek bogatych facetów, wielkie czapy czy inne martwą odzież.

Żyjemy w takim nieświadomym społeczeństwie, że tak samo jak ludzie nie myślą, co dalej dzieje się z plastikową reklamówką, tak samo nie myślą, czym kiedyś było futro. A było cierpiącym zwierzęciem, chowanym w klatce, zabitym przez przeprowadzenie dawki prądu pędzącej z odbytu do pyszczka, aby broń boże nie uszkodzić cennego futra.

Dlatego 25 listopada ty też wyraź swój pogląd o futrach i bojkotuj znane firmy sprzedające futra.

Więcej na www.antyfutro.pl

24.11.2007 – demonstracja przeciwko futrom w Warszawie.
 
pies kot