Zakładki:
01. Moda/Trendy/Tendencje - Polska i Zagranica
02. Portale branży odzieżowej - Polska
03. Portale branży odzieżowej - Zagranica
04. Szkoły - Polska
05. Szkoły - Zagranica
06. Sklepy i Firmy
07. Materiałoznawstwo/ Włókiennictwo
08. Historia Ubioru
09. Projektanci
10. Szycie
11. Blogi
12. Różne

subskrypcja textylny.blox.pl

Twój email

dodaj usuń

poniedziałek, 28 maja 2007
Minge i nowe buty.

Pani Ewa Minge znana jest na pewno. Czy bardziej znana jest ze swojej "urody", powalających kolekcji, czy ubierania pani Kwaśniewskiej? Dla każdego pewnie z czegoś innego. W świecie polskiej branży odzieżowej trzyma się mocno. Zaprojektowała nową linię butów dla dzieci dla firmy Bartek. Współpracowała z tą firmą wcześniej. Buty zostały zaprezentowane na "wybiegu" w galerii Arkadia. I jest kilka rzeczy, które mnie powaliły przy tej okazji.

Po pierwsze same buty - są po prostu okropne. Design, mimo, że oceniany przez Newsweek jako skromny jak na Ewę Minge, jest i tak przesadzony, cukierkowo- prostacki, bez gustu, bez wyczucia stylu. Plus okraszony jest pięknym "autografem" pani Minge, który zapewne podnosi ogromnie wartość butów. Nawet w niektórych butach są dwie wersje autografu - jedna duża, druga nadrukowana na materiale - cud! Po prostu chodzić w takich butach i reklamować nazwisko Pani Minge! Pomyślcie, że np. Madonna by taką linię wypuściła dla H&M i wszędzie byłoby napisane Madonna. Trochę przesada według mnie.

 

buty minge bartek

 

Po drugie, dzieci prezentujące buty miały koszulki ozdobione autografami Minge, i takie koszulki będą za darmo dołączane do każdej zakupionej pary butów! Wiadomo dzieci o niczym innym nie marzą jak o koszulce ozdobione napisami "minge minge minge". Szczególnie, gdy takie dziecko pojedzie za granicę, np. do anglojęzycznego kraju, gdzie, może nie każdy wie, słowo "minge" w wulgarny sposób oznacza damskie organy rozrodcze czyli "pipa, cipa" a może nawet gorzej.

 

minge

 

 

Po trzecie, zgadnijcie kim byli mali modele? Oczywiście dziećmi polskich "gwiazd", czyli np. córka Joanny Pacuły, czy Roberta Janowskiego

Pokaz poprowadziła Agata Młynarska, a na wybiegu prezentowały się dzieci znanych aktorów i prezenterów. Wśród nich zobaczyliśmy: Nastazję i Matyldę – córki Dominiki Figurskiej i Michała Chorosińskiego, Zuzię i Martynkę – pociechy Piotra Szwedesa, Helenkę – córkę Beaty Ścibakówny, Anielkę oraz Tolę – córki Roberta Janowskiego, Adasia i Krzysia – synów Tomasza Bednarka, Zosię – córkę Joanny Kurowskiej, Helenkę – pociechę Małgorzaty Lewińskiej, Simon – syna Marka Włodarczyka, Miję, córkę Kuby Przebindowskiego oraz Nicole, córkę Ewy Pacuły.

(vipnews.pl/)

Extra! To już nie ma innych modeli, tylko trzeba zatrudniać dzieci gwiazd. Cóż za prostacki zabieg marketingowy - wiadomo, że jak sie zaprosi dzieci gwiazd, to przyjda też gwiazdy, a jak gwiazdy to większy prestiż i oczywiście większa sprzedaż. Ale to w takim stylu właśnie, klub wzajemnej adoracji.

 

minge

 

 

minge

 

 

minge

 

Cóż, najwodoczniej buty nie sa zbyt dobre, by się obronić same, po prostu trzeba im pomagać....

niedziela, 20 maja 2007
Specjalnie dla Was, Fashion Victims!

Czasem śmiać mi się chce z mody i tego zapatrzenia w nią..  tzn w sumie chyba nie chce mi się śmiać tylko czuję uczucie żalu, że ta moda jest dla mody i dla niczego więcej, strojenie się w piórka, żeby, co tu ukrywać, zapewnić sobie pozytywny społeczny- i samo-odbiór i uznanie. Po przeczytaniu  w Exlusivie wywiadu z Vasiną , muszę przyznać, że się identyfikuję z jej mało entuzjastycznym podejściem:

Jak określiłabyś swoje ubrania?
Nie wiem, chyba nie chcę o tym mówić... Po prostu jak jest kolekcja do zrobienia, to ją robię. Niczym się nie inspiruję. Właściwie nie wiem, dlaczego jestem projektantką.
Ciuchy uważam za rzecz bardzo pustą.

(...) 

Ale kiedy widzę cię w mediach, odnoszę wrażenie, że reprezentujesz bardzo wyrazisty, określony i dobry styl.
Masz takie wrażenie, ponieważ nie widzisz mnie na co dzień. W tej chwili na przykład mam na sobie pasek ze śmietnika, stary sweter od koleżanki i spodnie, które mają 18 lat. Ja się w ogóle nie ubieram. Może dlatego tak mnie to bawi.

 A to garstka fotografii (tylko dla dorosłych) Erwina Olafa , która również, bardzo wyraziście i nie tylko w nazwie (Fashion Victims), nawiązuje do oślepienia modą:

 

fashion victim 1
 
fashion victim
 
fashion victim
 
fashion victim
 
fashion victim
 
inna sesja Erwina Olafa:
 
erwin olaf
 
erwin olaf

 

wtorek, 15 maja 2007
Obóz Fashion

Dostałam info na maila o obozie "Fashion", cokolwiek to znaczy. 

 

obóz

 

niedziela, 13 maja 2007
Bo Moda to Bajka.

Secesja czyli przełom XIX i XX wieku to okres trochę bajkowy w modzie, dziecięcy może nawet bym powiedziała. Bo któraż dziewczynka nie lubi przebierać się za kwiatki, ptaszki i motylki? A kobieta-motyl, kobieta-paw, kobieta-kwiat - to były najpiękniejsze komplementy jakie ówczesna kobieta mogła usłyszeć.

Linie ubioru nawiązywały do fauny i flory - wijące się, faliste, sylwetka o kształcie litery S, podkreślająca smukłość i delikatność kształtów. Sylwetkę S - przegięcie postaci - uzyskiwano przez nakładanie kapelusza z rondem wysuniętym do przodu, podkreślenie biustu, wąskiej talii, uwypuklenie tyłu i użycie wachlarzowatego trenu. Materiały lekkie, kolory pastelowe, z naszywanymi szklanymi paciorkami imitującymi krople rosy.

Kostium Malwa

 

kostium malwa secesja
Kostium Szerszeń
kostium szerszeń
Kostium Mak
Kostium Malwa
Oczywiście projektanci od tamtej pory tysiąc razy już czerpali z flory i fauny na różne sposoby i cały czas przyroda jest niewyczerpanym motywem dla mody. Projektaci uwielbiają nawiązywać do przyrody czy to w samej tkaninie, czy sylwetce czy detalach. Ale zawsze próbują zachowac pewien umiar. Jest jednak ktoś, kto nie zna umiaru i każda jego kolekcja, mimo, że nie haute couture, jest ferią barw, inspiracji florystycznych, etnicznych, starożytnie bajkowych, kosmicznych. To Manish Arora, człowiek, dla którego kolor to podstawa, a jego kreacje są jak z indyjsko-popkulturowej-kosmicznej bajki, zresztą sami zobaczcie:
Manish Arora London Fashion Week Spring/ Summer 2006:
manish arora
manish arora
manish arora
Manish Arora London Fashion Week Spring/ Summer 2007:
manish arora
manish arora
manish arora
manish arora
Źródła obrazków:
Małgorzata Możdżyńska - Nawotka "Od Zmierzchu do Świtu - Historia mody balowej"
www.fuk.co.uk

 

czwartek, 10 maja 2007
Modny Teatr - Secesja

I kolejny konkurs dla aspirujących projektantów, którzy tym razem mają mieć co najmniej 16 lat:). Poza tym, mają być uczniami lub absolwentami szkół związanych z odzieżą, bądź pasjonatami mody. Lepiej jednak, kiedy mieli do czynienia z maszyną do szycia, bo aby wziąść udział a wkonkursie należy wykonać cały projekt stroju teatralnego i go zaprezentować. Tematem przewodnim jest cudowny, trochę bajkowy okres w modzie, czyli SECESJA. Na pewno jest to okres, który aż się prosi o jakąś interesującą teatralną stylizację.

Można wygrać nagrody pieniężne, rzeczowe, udział w pokazie mody, można byc zaproszonym do współpracy z domami mody i stylistami.

W jury będą aktorzy, scenografowie i kreatorzy mody.

Zgłoszenia do 30 lipca a we wrześniu roztrzygnięcie!

Konkurs organizuje bydgoska Szkoła Aktorska im. A. Grzymały-Siedleckiego i Stowarzyszenie Kultury Teatralnej „Fides”.

Przy okazji trafiłam też na stronkę dla tych, co chcą stać się sławni - wszystkie konkursy i kastingi w jednym miejscu: http://www.eurocasting.com.pl/

W następnej notce inspiracje secesyjne!!

wtorek, 08 maja 2007
Tak się uczą w London College of Fashion

Uczniowie London College of Fashion w akcji:

 

 

Pokaz dyplomowy absolwentki College of Fashion.

Więcej filmików o nauce w College. "Students at work"

 

 
1 , 2