Zakładki:
01. Moda/Trendy/Tendencje - Polska i Zagranica
02. Portale branży odzieżowej - Polska
03. Portale branży odzieżowej - Zagranica
04. Szkoły - Polska
05. Szkoły - Zagranica
06. Sklepy i Firmy
07. Materiałoznawstwo/ Włókiennictwo
08. Historia Ubioru
09. Projektanci
10. Szycie
11. Blogi
12. Różne

subskrypcja textylny.blox.pl

Twój email

dodaj usuń

środa, 18 lipca 2007
;0

pewnie jak już zauwazyliście, mało się tu dzieje... ale nie mam urlopu, wrecz przeciwnie! obroniłam moja prace dyplomową i licencjacką, byłam na kilku rozmowach kwalifikacyjnych, bez chwalenia sie powiem, że przeszłam wszystkie rekrutacje, wszędzie zaproponowano mi prace, ale wybrałam oferte najciekawsza (oczywiście pod wieloma wzgledami). teraz duzo pracuję, juz drugi tydzień w tej firmie (oczywiscie w branzy tekstylnej) na bardzo ciekawymi rozwijającym stanowisku, więc uśmiech pełna gebą =D. pozdrawiam wszystkich czytelników, wrócę do pisania jak tylko ogarnę sie w pracy i w zyciu (bo teraz równiez trochę waznych decyzji czas przyszedł:))

pozdrawiam!

!

wtorek, 10 lipca 2007
Miasto Ulica Moda Blog

Ameryki nie odkryję, kiedy napiszę, że blogi o modzie z ulicy, czyli streetfashion blogs, zyskują w Polsce coraz większą popularność. Niektóre czytane są z ciekawości, niektóre mają już swoich wiernych czytelników. Uliczna moda polska, jest niestety ograniczona polską kulturą i mentalnością – nie jesteśmy jeszcze społeczeństwem wielokulturowym, odważnym w dobieraniu kolorów, fasonów, które są „niemodne”, nie na czasie. Często polskie blogi wypełnione są zdjęciami dziewczyn w balerinkach, rurkach, z dużymi torbami…hmm

 

Dlatego spodobał mi się blog http://www.cheapdolls.blogspot.com/ - Over Clad, Scantily Paid (Dużo założone, mało zapłacone, w wolnym tłumaczeniu) o modzie z Nowego Jorku. Prezentuje ciekawą uliczną modę, inną, odważną, wielokulturową, przesiąkniętą nowojorskim kosmopolityzmem, mentalną wolnością… Warto zobaczyć!!

  

 

Innym wartym zobaczenia, choć młodym blogiem o modzie jest http://www.polishstreetfashion.blogspot.com/ - autorka pisze po angielsku i robi ciekawe zdjęcia ciekawym osobom, akcja dzieje się najprawdopodobniej w Krakowie (to tez wiele tłumaczy).

 

 

 

Inne blogi o modzie:

 Warszawa http://ulicewarszawy.blox.pl/html

 Łódź http://lodzfashion.blox.pl/html

 Kraków http://streetfashionincracow.blogspot.com/