Zakładki:
01. Moda/Trendy/Tendencje - Polska i Zagranica
02. Portale branży odzieżowej - Polska
03. Portale branży odzieżowej - Zagranica
04. Szkoły - Polska
05. Szkoły - Zagranica
06. Sklepy i Firmy
07. Materiałoznawstwo/ Włókiennictwo
08. Historia Ubioru
09. Projektanci
10. Szycie
11. Blogi
12. Różne

subskrypcja textylny.blox.pl

Twój email

dodaj usuń

środa, 20 sierpnia 2008
Modnie i etycznie. Zaangażuj się!

Nie wiem jak długo już ta strona działa, ale na pewno jest warta propagowania większego niż strona każdego,nawet największego i najbardziej znanego projektanta.

Strona www.modnieietycznie.pl mówi o tym co naprawdę ważne, a o czym zapominamy tak szybko, jak o tym, że plastikowa butelka wyrzucona do śmieci się nigdy nie rozłoży - że ubrania Made in China/Vietnam/... są szyte często przez dzieci, w ciężkich warunkach, za marne grosze. Słowa nie są w stanie nawet opisać tego cierpienia i wyrzeczeń, które te dzieciaki/dorośli ludzie muszą przejść, aby otrzymać zapłatę (czyli śmieszne pieniądze).

Generalnie chodzi o to, aby swoim świadomym wyborem ubrań nakłaniać firmy odzieżowe do wyboru podwykonawców respektującyh prawa pracownicze.

Na stronie są materiały, teksty o propagowaniu etycznej mody.

Zachęcam również do obejrzenia strony http://www.designersagainsttibetanabuse.com

 

Koniec włókiennictwa na Politechnice Łódzkiej?

Witam wszystkich! Widzę, że mimo 10-miesięcznej przerwy w pisaniu blog ten jest cały czas popularny. Wracam do pisania, realistycznie rzecz ujmując i przewidując, będę pisała raz na 2 tygodnie.

Otóż chciałam napisać dzisiaj o moim doświadczeniu, które niedawno przeszłam, a mianowicie w poniedziałek - byłam w Łodzi i korzystając z okazji poszłam na Politechnikę Łódzką, Wydział Inżynierii i Marketingu Tekstyliów, w celu złożenia papierów na kierunek Wzornictwo lun Włokiennictwo (oczywiście zaoczne 1 stopnia) - okazało się, że wcale nie wiadomo, czy kierunek ten będzie otworzony z powodu tego, że na Wzornictwo zaoczne nie ma W OGÓLE chętnych (na 60 miejsc) a na Włókiennictwo jest AŻ 3 chętnych (też na 60 wolnych miejsc).

W zeszłym roku również składałam tam papiery i dostałam się na Włókiennictwo, ale z różnych powodów osobistych nie podjęłam tam studiów i zostałam skreślona z listy studentów w grudniu (nie zależało mi na tym, bo już mam dwie szkoły skończone, a to chę robić dla swojej przyjemności w celu pogłębienia wiedzy o tekstyliach). Teraz Pani z dziekanantu powiedziała mi, że szkoda, że w zeszłym roku nie zaczęłam studiów, bo w tym roku nie wiadomo, czy w ogóle otworzą te studia.

Załamka! Biorąc pod uwagę to, że to jedyna szkoła na poziomie tekstylna i kształcąca na INŻYNIERA to niedługo nie będzie miał kto pracować w przemyśle odzieżowym!! Same szwaczki i projektanci!! Ludzie! A dobre szwaczki to też teraz towar deficytowy muszę powiedzieć ..

 

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów