Zakładki:
01. Moda/Trendy/Tendencje - Polska i Zagranica
02. Portale branży odzieżowej - Polska
03. Portale branży odzieżowej - Zagranica
04. Szkoły - Polska
05. Szkoły - Zagranica
06. Sklepy i Firmy
07. Materiałoznawstwo/ Włókiennictwo
08. Historia Ubioru
09. Projektanci
10. Szycie
11. Blogi
12. Różne

subskrypcja textylny.blox.pl

Twój email

dodaj usuń

środa, 08 sierpnia 2007
W związku z brakiem weny, czasu, ochoty ...
... do pisania bloga (no cóż, pomógł mi w tym w czym miał mi pomóc, innym z tego co wiem też pomógł lub uprzyjemnił czas).. wstawiam moje fotki niedawne, żeby każdy wiedział jak wygląda autorka bloga =D.
Narazie nie chce mi się pisać, bo mam pracę przy kompie i jak wracam do domu nie mam ochoty siedziec przy kompie, nie mam weny, w ogóle moda is dead według mnie, ciągle te nowe trendy, nadążanie za nimi.. nie chce mi się o tym pisać!!! To tylko ciuchy, owszem, ciekawe czasami, ale ile można?? Narazie moda delektuję się jak chodze po sklepach i wydaję moją pensję z pierwszej i fajnej pracy!!

Wiecie co? Tak naprawdę do chciałoby mi się pisać, ale o czymś naprawdę tekstylnym czyli materiałąch, och właściwościach, rodzajach... ale kto by chciał o tym czytać? Po prostu chodzi mi po głowie taka encyklopedia w blogowym wydaniu o tekstyliach... ale za to sie zabiore we wrześniu!!

Pozdrawiam wszystkich bloxowiczów i proszę Was! Oderwijcie się czasem od kompów tak jak i ja i wrzućcie na luz z tymi trendami i modą :P. Pozdro.

Do wszystkich linkujących mój blog: jeśli nie chcecie linkowac już go więcej, nie ma sprawy, ale za jakiś czas znowu zapraszam do linkowania, kiedy będzie się tu znowu coś działo! Ja żadnych linków nie usuwam!
środa, 18 lipca 2007
;0

pewnie jak już zauwazyliście, mało się tu dzieje... ale nie mam urlopu, wrecz przeciwnie! obroniłam moja prace dyplomową i licencjacką, byłam na kilku rozmowach kwalifikacyjnych, bez chwalenia sie powiem, że przeszłam wszystkie rekrutacje, wszędzie zaproponowano mi prace, ale wybrałam oferte najciekawsza (oczywiście pod wieloma wzgledami). teraz duzo pracuję, juz drugi tydzień w tej firmie (oczywiscie w branzy tekstylnej) na bardzo ciekawymi rozwijającym stanowisku, więc uśmiech pełna gebą =D. pozdrawiam wszystkich czytelników, wrócę do pisania jak tylko ogarnę sie w pracy i w zyciu (bo teraz równiez trochę waznych decyzji czas przyszedł:))

pozdrawiam!

!

czwartek, 07 czerwca 2007
Zapraszam!

Zapraszam do naszego nowo otwartego sklepu w Toruniu!!

sklep internetowy dizaster.com.pl już niedługo!!!!

Dizaster to dwa sklepy z odzieżą alternatywną. Jeden Dizaster jest w Łodzi na Piotrkowskiej 79 i został otworzony ok 2 tygodnie temu, drugi jest w Toruniu. Dizastery w dużym stopniu sa powiązane z łódzką firmą Pogo (www.pogoskate.com), która juz od kilku lat tworzy odzież i akcesoria sportowe.

Niedługo również wywiad z Piotrem Dabovem, szefem firmy Pogo i założycielem łodzkiego Dizastera o początkach i rozwoju Pogo.

Niestety sklepy te zupełnie ignorują wybiegi i trendy, ale hołdują ponadczasowym T-shirtom, klasycznym bluzom, wygodzie i praktyczności:).niedziela, 04 marca 2007
5 rzeczy o Mnie.

Fajna inicjatywa uaktywniania użytkowników - napisać 5 rzeczy o sobie... niektórym przychodzi to łatwo a niektórym nie. Nie jest to blog, na ktorym chcę się uzewnętrzniać i dzielić moim życiem osobistym, ktore de facto jest bardzo udane, ale na prośbę Persikki - autorki fashion bloga i Kati Płacheckiej - projektantki biżuterii napisałam:

1. Bardzo lubię jazdę na rowerze, Toruń i starówkę, angielski, astrologię natalną, kulturę Indii, konstrukcję odzieży, torby i torebki - analizuję proces ich tworzenia jak i je sama tworzę.

2. Myslovitz, Fisz & Envee, Kasia Stankiewicz i Mimikra - niedzielne popołudnie, zamyślanie się w autobusie.

3. Poniedziałek - wszystkio w pionie, raz dwa, raz dwa, zaliczenie, praktyki, szkoła numer jeden, numer dwa, numer trzy...

4. Piątek - szał we wsi, jazda na maksa i tak dalej .

5. Wiosna proszę przyjdź i czerwiec też i proszę obronić się ładnie ze wszystkiego jednego drugiego i trzeciego - moje nadzieje na przyszłość.

 

Aha i wypadałoby kogoś zaprosić do wspolnej zabawy. Blogi, które lubię to blogi z których się śmieję:

fotkapeel

przesympatycznie

chlopaki z nagasaki

allegro smieszne fotki

podrobkowo wielkie

 

wtorek, 30 stycznia 2007
Witam :)

Mam na imię Natalia i w tym roku kończę dwie szkoły - Studium Projektowania i Konfekcjonowania Odzieży w Toruniu (tytuł techinka technologa ze specjalizacją komputerowe wspomaganie procesów produkcji odzieży - systemy Lectra) oraz Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Toruniu (specjalizacja język angielski).

W tym blogu postanowiłam połączyć te dwie moje pasje - tekstylia (w szerokim rozumieniu - materiałoznawstwo odzieżowe, maszynoznawstwo odzieżowe, procesy produkcji odzieży stosowane w produkcji indywidualnej, małych oraz dużych zakładach) oraz język angielski.

Każda notatka będzie swoistym mini słowniczkiem na jakiś temat - np jobs in clothing industry, sewing machines, textiles.

Będą tez notatki na najróżnejsze tematy związane z firmami, projektantami, trendami, szkołami... itd


W przyszłości zamierzam wprowadzić newsletter - aby każdy z moich czytelników mógł dostawać na swoją skrzynkę co tydzień mini-lekcję nowych słówek(oraz ćwiczenie, które będzie powtarzało też wyrażenia juz poznane) jak również specjalistyczny słownik polsko-angielski /angielsko-polski utworzony przeze mnie ze słowek z bloga.

Swój blog kieruję zarówno do profesjonalistów, którzy potrzebują znać specjalistyczne słownictwo dla kontaktów z zagranicznymi kontrahentami jak i amatorów szycia, ktorzy chcieliby dzięki nowym słowom miec możliwośc z korzystania z porad zagranicznym portali o modzie i szyciu.